Aktualności

 • Development of Automotive Engineering and Safety AES PROGRESS

  W dniach 22-23 października 2014 roku w Zegrzu odbyła się konferencja „Development of Automotive Engineering and Safety AES PROGRESS” zorganizowana przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji.

  Więcej…  
 • Międzynarodowa Naukowo-Techniczna Konferencja nt. „Покращення конструктивних та експлуатаційних показників автомобілів і машин”

  W dniach 12-15 czerwca 2013 roku w Kijowie odbyła się XX Jubileuszowa Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna nt. „Покращення конструктивних та експлуатаційних показників автомобілів і машин” (Poprawa parametrów konstrukcyjnych i eksploatacyjnych pojazdów samochodowych i maszyn roboczych).

  Więcej…  
 • V Międzynarodowy Kongres Silników Spalinowych

  W dniach 24-26 czerwca 2013 r. na terenie Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej odbył się V Międzynarodowy Kongres Silników Spalinowych. Tematyka Kongresu obejmowała nowe osiągnięcia w dziedzinie konstrukcji, badań i produkcji silników spalinowych, materiałów eksploatacyjnych i zagadnienia ekologii.

  Więcej…  
 • 39th International Scientific Congress on Powertrain and Transport Means European KONES 2013

  W dniach 8-11 września 2013 roku w miejscowości Jurata odbył się 39. Międzynarodowy Kongres „EUROPEAN KONES 2013" (39th International Scientific Congress on Powertrain and Transport Means" zorganizowany przez Akademię Morską w Gdyni, Instytut Lotnictwa, Polską Akademię Nauk oraz Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych.

  Więcej…  

Online

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

foto

logo its

Instytut Transportu Samochodowego jest wiodącym w Polsce ośrodkiem badawczo-rozwojowym, który zajmuje się interdyscyplinarnymi badaniami w zakresie transportu, dlatego stał się liderem konsorcjum realizującym europejski projekt EYEVID. Mając świadomość, iż innowacyjność i rozwój to nieodłączne cechy „transportu jutra”, ITS kładzie nacisk na rozwój technologii informacyjno-komunikacyjnych. Instytut wie, że wyzwania jakie stawia teraźniejszość muszą być rozwiązywane w oparciu o wiedzę i doświadczenia z różnych dziedzin nauki. Oferowane w pracach Instytutu metody badawcze pozwalają na efektywne wdrożenie opracowywanych rozwiązań. Dzięki bogatemu dorobkowi badawczemu, który był gromadzony przez 60 lat i interdyscplinarnemu podejściu do transportu drogowego, ITS przyczynia się do rozwoju zrównoważonego transportu zarówno w Polsce jak i w całej Europie.

Oprócz prac badawczych ITS oferuje też usługi badawcze, doradcze i certyfikacyjne oraz specjalistyczne ekspertyzy. Prowadzi też szereg projektów wdrożeniowych oraz społecznych kampanii edukacyjnych, których celem jest podniesienie świadomości na temat ruchu drogowego.

Prowadzone przez Instytut prace w zakresie studiów i analiz ekonomicznych, badań materiałów stosowanych w motoryzacji, badań technicznych pojazdów i urządzeń diagnostycznych, czy też badań emisji z silników spalinowych świadczą o kompleksowym podejściu Instytutu do potrzeb rynku transportowo-motoryzacyjnego.

Kadra naukowa obejmuje przeszło stu cenionych ekspertów, wśród których jest ponad 40 doświadczonych i cenionych w Polsce naukowców. Doświadczenie pracowników poparte jest potencjałem laboratoryjnym, do którego należą wyspecjalizowane pracownie:

 • Pracownia Telematyki Transportu i Symulatorów Jazdy,
 • Centrum Badań Materiałowych i Mechatroniki,
 • Centrum Ochrony Środowiska,
 • Zakładu Homologacji i Badań Pojazdów
 • Zakładu Procesów Diagnostyczno-Obsługowych
 • Pracownia Certyfikacji Wyrobów,
 • Pracownia Certyfikacji Osób,
 • Zakład Kontroli Jakości,
 • Pracownia Psychologii Transportu.

Jednym z realizowanych projektów jest EYEVID, w który zaangażowano pracowników dwóch zakładów Instytutu: Centrum Zarządzania i Telematyki Transportu (CZT) oraz Zakładu Psychologii Transportu (ZPT). W obu pracowniach wykorzystywane są nowoczesne stanowiska do badań psychofizjologicznych uwarunkowań zachowania kierowcy i badań okulograficznych, a także dwa wysokiej klasy symulatory pojazdów (samochodu osobowego oraz samochodu ciężarowego i autobusu). Wykwalifikowana kadra naukowa i inżynieryjna czuwa nad prawidłowością prowadzonych badań, zapewniając prawidłowość przeprowadzania eksperymentów i wysoką jakość wyników badań.

Więcej o zakładach znajdziesz w naszych folderach  CZT  Folder CZT oraz ZPT  Folder ZPT

Więcej informacji o realizowanych przez Instytut projektach znajdziesz tutaj

Konsorcjum

Instytut Transportu Samochodowego

logo itsInstytut Transportu Samochodo- wego jest wiodącym w Polsce ośrodkiem badawczo-rozwojowym, który zajmuje się interdyscyplinarnymi badaniami w zakresie transportu, dlatego stał się liderem konsorcjum realizującym europejski projekt EYEVID.

Czytaj dalej...  

Neuro Device Group Sp. z o.o.

neurodevice logo tonalneNeuro Device Group Sp. z o.o., jako pierwsza i nadal jedyna firma na rynku Polskim zajmuje się projektowaniem, budową i wyposażeniem laboratoriów badawczych z zakresu badań czynnościowych układu nerwowego

Czytaj dalej...  

Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej

logo wiml miniWojskowy Instytut Medycyny Lotniczej jest jednym z nielicznych w skali europejskiej ośrodków naukowo-badawczo-szkoleniowych i kliniczno-diagnostycznych, specjalizujących się w problematyce medycyny lotniczej.

Czytaj dalej... 

 

ODUIT Automex Sp. z o.o.

logo automexODIUT Automex Sp. z o.o. dysponuje potencjałem umożliwiającym przeprowadzanie badań stosowanych w zakresie projektowania mikroprocesorowych systemów  kontrolno-pomiarowych oraz urządzeń mechatronicznych.

Czytaj dalej... 

Politechnika Rzeszowska

logo PRPolitechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza jest najstarszą i jednocześnie największą uczelnią techniczną w województwie podkarpackim. Obecnie kształci się tu ok. 17,5 tys. studentów na 6 wydziałach.

Czytaj dalej...