Aktualności

 • Development of Automotive Engineering and Safety AES PROGRESS

  W dniach 22-23 października 2014 roku w Zegrzu odbyła się konferencja „Development of Automotive Engineering and Safety AES PROGRESS” zorganizowana przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji.

  Więcej…  
 • 17th European Conference on Eye Movements

  W dniach 12-16 sierpnia 2013 r. w Lund (Szwecja) miała miejsce konferencja 17th European Conference on Eye Movements (ECEM) organizowana przez Uniwersytet w Lund. Na konferencji zaprezentowane zostały tematy poświęcone przede wszystkim badaniom związanym z wykorzystaniem okulografów w różnych dziedzinach badań naukowych.

  Więcej…  
 • Międzynarodowe Seminarium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego GAMBIT 2014

  W dniach 3-4 kwietnia 2014 roku na Politechnice Gdańskiej odbyła się dziesiąta, jubileuszowa edycja seminarium GAMBIT. Tegoroczne seminarium miało inną niż dotychczas formułę – pierwszego dnia odbyła się Otwarta Sesja Plenarna, zaś drugiego dnia - po raz pierwszy - miały miejsce Warsztaty Naukowe.

  Więcej…  
 • XI Konferencja Naukowo-Techniczna LogiTrans 2014

  W dniach 7-10 kwietnia 2014 roku w Szczyrku odbyła się XI Konferencja Naukowo-Techniczna LogiTrans 2014 (Logistyka, systemy transportowe, bezpieczeństwo w transporcie).

  Więcej…  

Online

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

foto

W dniach 12-16 sierpnia 2013 r. w Lund (Szwecja) miała miejsce konferencja 17th European Conference on Eye Movements (ECEM) organizowana przez Uniwersytet w Lund. Na konferencji zaprezentowane zostały tematy poświęcone przede wszystkim badaniom związanym z wykorzystaniem okulografów w różnych dziedzinach badań naukowych.

Na konferencji zorganizowano dedykowane sesje tematyczne:
• Driving and transportation;
• Memory;
• PETMEI – Pervasive EyeTracking and Mobile Eye-Based Interaction;
• Dynamic scenes;
• High-level decision and emotion processes;
• Co-registration with other measurements;
• Scene perception;
• Data quality;
• Human factors.
Prezentowane były również metody zastosowania różnego typu urządzeń w środowisku symulacyjnym i w warunkach rzeczywistych.

Konferencja zgromadziła również firmy oferujące urządzenia okulograficzne i okulometryczne, w tym:
• SMI (urządzenia tej firmy są w posiadaniu ITS);
• Tobi;
• Engoneers;
• Ober Consulting;
• Eye-link.

W piątek 16.08.2013 przedstawiciele Instytutu Transportu Samochodowego oraz Neuro Device Group Sp. z o.o. zaprezentowali plakat pt. "Effects of roadside advertisements on visual search during simulated and real driving", w którym przedstawili wyniki badań ITS.

photo_icem

Udział w konferencji pozwolił na zapoznanie się z aktualnie realizowanymi na świecie badaniami okulograficznymi, oraz nawiązać kontakty z innymi ośrodkami zajmującymi się badaniami aktywności wzrokowej. Możliwe było również zapoznanie się z obecnie oferowanymi na świecie urządzeniami, trendami w dziedzinie tzw. zdalnej okulografii (remote), oraz nowymi produktami firm. Obecność na panelach dyskusyjnych i w sesjach tematycznych pozwoliła również na określenie możliwych rozwiązań dla problemów, jakie pracownicy ITS mają w czasie wykonywania badań okulografcznych.

Link do strony konferencji:  http://ecem2013.eye-movements.org/

Konsorcjum

Instytut Transportu Samochodowego

logo itsInstytut Transportu Samochodo- wego jest wiodącym w Polsce ośrodkiem badawczo-rozwojowym, który zajmuje się interdyscyplinarnymi badaniami w zakresie transportu, dlatego stał się liderem konsorcjum realizującym europejski projekt EYEVID.

Czytaj dalej...  

Neuro Device Group Sp. z o.o.

neurodevice logo tonalneNeuro Device Group Sp. z o.o., jako pierwsza i nadal jedyna firma na rynku Polskim zajmuje się projektowaniem, budową i wyposażeniem laboratoriów badawczych z zakresu badań czynnościowych układu nerwowego

Czytaj dalej...  

Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej

logo wiml miniWojskowy Instytut Medycyny Lotniczej jest jednym z nielicznych w skali europejskiej ośrodków naukowo-badawczo-szkoleniowych i kliniczno-diagnostycznych, specjalizujących się w problematyce medycyny lotniczej.

Czytaj dalej... 

 

ODUIT Automex Sp. z o.o.

logo automexODIUT Automex Sp. z o.o. dysponuje potencjałem umożliwiającym przeprowadzanie badań stosowanych w zakresie projektowania mikroprocesorowych systemów  kontrolno-pomiarowych oraz urządzeń mechatronicznych.

Czytaj dalej... 

Politechnika Rzeszowska

logo PRPolitechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza jest najstarszą i jednocześnie największą uczelnią techniczną w województwie podkarpackim. Obecnie kształci się tu ok. 17,5 tys. studentów na 6 wydziałach.

Czytaj dalej...