Aktualności

 • XI Konferencja Naukowo-Techniczna LogiTrans 2014

  W dniach 7-10 kwietnia 2014 roku w Szczyrku odbyła się XI Konferencja Naukowo-Techniczna LogiTrans 2014 (Logistyka, systemy transportowe, bezpieczeństwo w transporcie).

  Więcej…  
 • V Międzynarodowy Kongres Silników Spalinowych

  W dniach 24-26 czerwca 2013 r. na terenie Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej odbył się V Międzynarodowy Kongres Silników Spalinowych. Tematyka Kongresu obejmowała nowe osiągnięcia w dziedzinie konstrukcji, badań i produkcji silników spalinowych, materiałów eksploatacyjnych i zagadnienia ekologii.

  Więcej…  
 • Transport XXI wieku - Międzynarodowa Konferencja Naukowa

  W dniach 16-19 września 2013 w Zamku Ryn odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Transport XXI wieku", zorganizowana przez Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej oraz Komitet Transportu PAN.

  Celem konferencji była prezentacja osiągnięć ośrodków naukowo-badawczych z kraju oraz z zagranicy, zajmujących się problematyką transportu (szynowego, drogowego, lotniczego oraz morskiego) w aspekcie technicznym i organizacyjnym oraz integracja środowiska prowadzącego badania naukowe i kształcenia w dyscyplinie Transport.

  Więcej…  
 • Development of Automotive Engineering and Safety AES PROGRESS

  W dniach 22-23 października 2014 roku w Zegrzu odbyła się konferencja „Development of Automotive Engineering and Safety AES PROGRESS” zorganizowana przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji.

  Więcej…  

Online

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

foto

W dniach 3-4 kwietnia 2014 roku na Politechnice Gdańskiej odbyła się dziesiąta, jubileuszowa edycja seminarium GAMBIT. Tegoroczne seminarium miało inną niż dotychczas formułę – pierwszego dnia odbyła się Otwarta Sesja Plenarna, zaś drugiego dnia - po raz pierwszy - miały miejsce Warsztaty Naukowe.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość wysłuchania wystąpień przedstawicieli świata nauki z kraju i z zagranicy oraz zapoznania się z aktualnym stanem wiedzy na temat zarządzania bezpieczeństwem ruchu drogowego w oparciu o analizy i badania związane z oceną zagrożeń na drogach.

Pierwsza, jubileuszowa sesja plenarna rozpoczęła się od uhonorowania profesora Ryszarda Krystka, obecnie Dyrektora ds. Naukowych w Instytucie Transportu Samochodowego, a w przeszłości wieloletniego pracownika Politechniki Gdańskiej. Profesor Krystek, jako koordynator programu GAMBIT, pomysłodawca i organizator wielu seminariów w ramach programu otrzymał od zespołu Politechniki Gdańskiej specjalną nagrodę w podziękowaniu za pracę na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska oraz jako dowód uznania dla jego działalności na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.

W inaugurującym wystąpieniu profesor Ryszard Krystek podsumował 20 lat funkcjonowania idei GAMBIT. Uzupełnieniem wystąpienia była prezentacja dr hab. inż. Kazimierza Jamroza z Politechniki Gdańskiej o wynikach realizacji kolejnych programów bezpieczeństwa ruchu drogowego GAMBIT oraz prezentacja Sekretariatu Krajowej Rady BRD na temat aktualnego Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2013-2020. W kolejnych sesjach seminarium przedstawione zostały również nowe kierunki polityki brd w krajach Unii Europejskiej i narzędzia zarządzania bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Podczas sesji poświęconej Bezpiecznej Infrastrukturze Drogowej mgr inż. Ewa Łazowska z ITS przedstawiła metody badania obciążenia poznawczego osób kierujących pojazdami z wykorzystaniem symulatorów jazdy - infrastruktura drogowa może być z powodzeniem badana w bezpiecznych, laboratoryjnych warunkach środowiska symulacyjnego, a wprowadzenie dodatkowego obciążenia poznawczego pomaga w skuteczniejszy sposób odwzorować warunki jazdy, zbliżone do rzeczywistych.

Link do strony konferencji: gambit.org.pl

Konsorcjum

Instytut Transportu Samochodowego

logo itsInstytut Transportu Samochodo- wego jest wiodącym w Polsce ośrodkiem badawczo-rozwojowym, który zajmuje się interdyscyplinarnymi badaniami w zakresie transportu, dlatego stał się liderem konsorcjum realizującym europejski projekt EYEVID.

Czytaj dalej...  

Neuro Device Group Sp. z o.o.

neurodevice logo tonalneNeuro Device Group Sp. z o.o., jako pierwsza i nadal jedyna firma na rynku Polskim zajmuje się projektowaniem, budową i wyposażeniem laboratoriów badawczych z zakresu badań czynnościowych układu nerwowego

Czytaj dalej...  

Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej

logo wiml miniWojskowy Instytut Medycyny Lotniczej jest jednym z nielicznych w skali europejskiej ośrodków naukowo-badawczo-szkoleniowych i kliniczno-diagnostycznych, specjalizujących się w problematyce medycyny lotniczej.

Czytaj dalej... 

 

ODUIT Automex Sp. z o.o.

logo automexODIUT Automex Sp. z o.o. dysponuje potencjałem umożliwiającym przeprowadzanie badań stosowanych w zakresie projektowania mikroprocesorowych systemów  kontrolno-pomiarowych oraz urządzeń mechatronicznych.

Czytaj dalej... 

Politechnika Rzeszowska

logo PRPolitechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza jest najstarszą i jednocześnie największą uczelnią techniczną w województwie podkarpackim. Obecnie kształci się tu ok. 17,5 tys. studentów na 6 wydziałach.

Czytaj dalej...